Promocja Kingdom Come Deliverance (PC) Ocena produktu:

od 164,99 PLN

oszczędzasz do 39%

  • Producent: Deep Silver
  • Kategoria: Gry komputerowe
  • Wersja językowa: polska
  • Gatunek: RPG
  • Wersja: pudełkowa
Oferty (10)
Opis produktu

Wersja językowa: polska (napisy)

Wydanie: PL

Nośnik: DVD


Po śmierci Karola IV Luksemburskiego Święte Cesarstwo Rzymskie pogrążyło się w chaosie. Dziedzicem korony pozostał Wacław, który w żadnym wypadku nie nadaje się na władcę i nie może być kontynuatorem polityki prowadzonej poprzez Karola IV.
Wacław przedkłada partykularne interesy nad dobro państwa, nie dba o los swoich poddanych, zamiast tego gromadząc dobra dla siebie i swojej rodziny. Król Węgier, Zygmunt, będący jego przyrodnim bratem, korzysta z okazji, przejmuje tron i rozpoczyna plądrowanie umęczonego kraju. Zrabowane dobra wywozi do Węgier, jego żołnierze plądrują, gwałcą i mordują, a ogołocone ze wszystkich dóbr i plonów wsie, palą. Główny bohater jest synem kowala, ma na imię Henryk i jest ocaleńcem z jednej z takich wsi. Poprzysięga krwawą zemstę, zaciąga się do oddziałów Radziga Kobyli i inicjuje walkę u boku jego poddanych.

Obok prawdy historycznej zamiast kolejne wydumanej historii, jak z tysiąca innych RPG obecnych na rynku, jedną z najmocniejszych stron Kingdom Come: Deliverance jest nieprzeciętna oprawa graficzna, która na pierwszy rzut oka wygląda na dzieło programistycznych weteranów.
W grze praktycznie nie ma błędów, jednocześnie postacie, jak i rozległe plany bitewne nafaszerowane są realistycznymi detalami i – choć czasem na ekranie pojawia się bardzo wysoka ilość ruchomych obiektów i ładne efekty specjalne, nie odbija się to w wyraźny sposób na płynności rozgrywki.

Rękę doświadczonych twórców gier widać jeszcze w interfejsie, który jest prosty w obsłudze i instynktowny oraz w drzewku rozwoju postaci, które mimo wielu „gałęzi" pokazuje się szczególnie czytelnie i zrozumiale.

Kingdom Come: Deliverance to rewelacyjna, dopracowana w najdrobniejszych detalach nietypowa gra RPG, która oprócz wysokiego poziomu grywalności oferuje możliwość zapoznania się z realiami historycznymi.

Główne właściwości:

  • historyczna RPG wytworzona przez weteranów komputerowej rozrywki,
  • historyczny realizm – dużo faktów historycznych zamiast kolejnej banalnej fabuły RPG,
  • nieliniowa fabuła – każda decyzja ma wpływ na kolejne wydarzenia,
  • atrakcyjna szata graficzna, energicznie zmieniające się warunki pogodowe,
  • niemało godzin gwarantowanej rozrywki na najwyższym poziomie, osadzonej w realiach historycznych – walor edukacyjny.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry komputerowe